hranice a sebeláska

7denní kurz s Kamilou Paličkovou

19.– 25. června 2023

Jak říkat „ano“ jen, když opravdu chceš říct „ano“
a přestat se zavděčovat, aby  druzí měli rádi.

Nauč se vymezit si osobní hranice - dovednost, která má sílu změnit vše a začni žít život, po kterém toužíš.

nežiješ život, jaký chceš?

pravděpodobně neumíš nastavit hranice a možná o tom ani nevíš.

Snažíš se nastavit si zdravé hranice? Viděla jsem tolik žen, pro které je těžké nastavit si dobré a jasné hranice. Patřila jsem mezi ně. Pak jsem následkem nezdravých hranic velmi těžce vyhořela. Ano, vyhoření stejně jako mnoho jiných životních situací je způsobené neschopností nastavit hranice. Skutečnosti, že nemáš zdravé hranice si navíc nemusíš být vědoma, stejně jako tomu bylo u mě. Potom, co jsem změnila přístup k sobě i ostatním a začala nastavovat hranice se můj život kompletně proměnil. Dnes pomáhám s tím samým jiným ženám.
Vidím každý den ženy, jejichž životy se proměňují, když jsou konečně schopny komunikovat své potřeby s jasností a soucitem.

Mít hranice je dovednost a vyžaduje praxi. Svou schopnost nastavovat hranice se můžeš naučit a rozvíjet. Také ale vím, že tento posun není snadný a jak rychle lze sejít z cesty, protože se bojíš odmítnutí či nechceš druhému ublížit. Nebo máš prostě jen strach vyslovit co potřebuješ a chceš.

Možná si dáš slib, že příště již řekneš ne, nenecháš se přemluvit nebo řekneš, co se ti nelíbí. Když ale nastane ona situace, ve které se necítíš dobře…nakonec zůstaneš opět ticho a vyhovíš požadavku, kterému ve skutečnosti vyhovět nechceš.
Jsi opět tím, kdo dává čas, energii, lásku, péči… a nedostává zdaleka tolik zpět.

„Never give from the depths of your well. But from your overflow.“ 

Rumi

poznáváš se?


 • Je pro tebe těžké jasně stanovit, co chceš a nechceš? Zejména u lidí, které máš ráda?
 • Zůstáváš ve vztazích, které ti ubližují?
 • Vyděláváš méně, než bys chtěla?
 • Nedokážeš odmítnout žádosti jiných lidí o pomoc nebo cítíš vinu?
 • Cítíš se špatně, když nereaguješ tak, jak po tobě chtějí druzí?
 • Druzí opakovaně překračují tvé hranice i v situacích, kde jsi je požádala, aby to nedělali?
 • Přerůstají ti úkoly přes hlavu a jsi často vyčerpaná? Nezvládáš time management?
 • Cítíš někdy, že při komunikaci s ostatními je „něco špatně“, ale neumíš rozpoznat co?
 • Máš špatný pocit, když tě někdo odmítne?
 • Trávíš čas s lidmi, se kterými ve skutečnosti být nechceš (nejčastěji rodina nebo staří přátelé)?
 • Pomáháš často „slabším“, protože ty jsi ta silnější a oni by to nezvládli?

„V každém okamžiku života si volíme, čemu dáme „ano“ a čemu „ne“, protože každé „ano“, znamená „ne“ něčemu jinému v našem životě.“

Chceš dostávat ve svém životě víc?

Cítit se hodnotná a svobodná?

 • Nauč se rozpoznávat, kdy a kde jsou ti hranice překračovány
 • Pochop, jak hranice souvisí se sebehodnotou a sebevědomím
 • Začni říkat ne bez vysvětlení a výmluv…
 • Začni říkat ne, když někdo něco chce a ty to nechceš
 • Nauč se nastavovat hranice i tam, kde cítíš vinu, strach či pocit vlastního sobectví
 • Rozpoznej, kdy jsi manipulována
 • Zbav se potřeby být akceptována či milována
 • Řekni ano času a prostoru pro své vlastní priority

Stanovení hranic je způsob, kterým o sebe pečujeme.
Nedělá to z tebe člověka zlého, sobeckého ani lhostejného, když neděláš věci způsobem, který od tebe očekává někdo jiný.
Pouze tím říkáš, že ti na sobě záleží stejně jako na ostatních.

Proč?

Podívej se WEBINÁŘ ZDARMA, podívej se jak to máš s hranicemi a sebeláskou a začni žít svůj plný potenciál.

Odemkni si WEBINÁŘ ZDARMA hned teď:

Jaký je program kurzu?

Sedm dní, sedm témat

 • 1
  Hranice, sebehodnota a laskavé ženy
 • 2
  Utváření hranic v dětství
 • 3
  Hranice jsou jako svaly
 • 4
  Hranice v partnerských vztazích
 • 5
  Opakované narušování hranic
 • 6
  Hranice, zdraví a naše energie
 • 7
  Jak získat po čem v životě toužíme díky vymezení hranic

BONUS: Test - Potřebuješ se zavděčovat?

Bonusové rozhovory

Hranice ve vztazích

Nikola Rusnáková
Nikola se každý den setkává se ženami, které přicházejí řešit nefunkční partnerské vztahy. Od vztahů s partnery téměř vždy dojde na vztah k sobě samé. Od hranic, které nám překračují jiní k hranicím, které my samotné ve skutečnosti nemáme.

www.vztahovy-institut.cz

Hranice při porodu

Lilia Khousnoutdinova
Lilia věří, že žena má ve věci porodu právo na svobodnou a informovanou volbu, plnou podporu a respekt okolí. Znalost práv přispívá ke schopnosti vymezit si hranice i ve chvílích, kdy jsme jako ženy nejzranitelnější.

www.lilia.cz

Hranice v sexualitě

Marie Koudelková
Marie je důkazem, že "správná žena" nemusí být pouze v odevzdání, následování, křehkosti a jemnosti, protože to jsou ty světem vyzdvihované kvality žen. Ale že žena celistvá, vědomá si své zranitelnosti i síly umí svobodně tančit mezi pólem submise a dominance.

www.umenimilovani.cz

Přidej se, začni žít život v integritě k sobě i ostatním a získej po čem v životě toužíš.

Jak to bude probíhat?

 Sedm po sobě jdoucích dní

60 minut/denně

Podpora ve FB skupině

Každé ráno v 9.00 ti přijde email s přístupem do členské sekce.

Jaká je hodnota kurzu?

Schopnost rozpoznat vlastní hranice, změnit vnitřní vzorce a vymezit si hranice je základní dovedností k získání vysněného života. Hodnota takové dovednosti je pro naše životy nevyčíslitelná.

přesto… že, je běžná cena kurzu

14 000 Kč

ty máš nyní výjimečnou možnost získat kurz jen za

tvoje cena.

7mi denní kurz  v členské sekci
Tři bonusové rozhovory
Trvalý přístup ke kurzu
Test: Jsi tzv. „people pleaser“ máš potřebu se zavděčovat?

3 900 Kč

„Přestaň jednat v takové malosti. Jsi vesmírem v extatické pohybu.“

Rumi

Co říkají ženy, které kurzem prošly?

Děkuji Ti za tento jedinečný kurz! Vypíchla jsi opravdu skvělý základ pro seberozvoj a souvislosti, které jsem jinde neviděla. Moc si cením Tvé odvahy sdílet životní příběh. Prošla jsem už řadou kurzů, věděla o důležitosti pevných a laskavým hranic, zkoušela různé komunikační techniky apod, ale pořád se mi to nedařilo opravdu žít, ikdyz jsem si to zažila na úrovni těla, v meditaci apod. Nicméně díky Tobě jsem si uvědomila další souvislosti z dětství, ano jsem people pleaser😁, Už po týdnu vnitřní práce cítím posun, neuvěřitelné. Je to tak skvělý pocit, dokázat najednou klidně komunikovat o hranicích s manželem, například otázka životních priorit a rodinných financí pro nás byla dříve velmi emotivní, spousta zranění z dětství, kulturní rozdíly apod. a najednou když já reagují jinak - klidně, s nadhledem, cítím větší vnitřní sílu, tak manžel reaguje nově a více mě respektuje. Jsem nadšená. Prodloužila jsem si členství a těším se, že se ke kurzu budu vracet. Držím Ti palce v další tvorbě a děkuji za inspiraci❤️🌷!
Markétaúčastnice kurzu
Když se kurz Hranice a sebeláska objevil, okamžitě jsem věděla, že je "můj", protože toto téma se mě týká v blízké rodině a léta s tím nic nedělám, aby byl v rodině "klid". Znám způsob tvého vedení kurzů - ať už předtočených nebo živých - z tvých jiných dvou placených kurzů. Moc oceňuji nejen přehlednost, srozumitelnost, hloubku a strukturovanost sdělovaných informací, ale i tvá osobní sdílení a příklady ze života. Za tvým zpracováním kurzů cítím skutečnou zaujatost tématem, profesionálnost, ale i lidskost a touhu podpořit a pomoct. Zpracováváš témata, která si osobně prožila či zažíváš, jinak jimi žiješ. Pro mě zatím největší "pecka" je Téma 5 Opakované narušování hranic, konkrétně negativní reakce na mé vytyčování hranic. Unést negativní reakce blízkých, nevyčítat si je, okamžitě nenajet to starou cestu urovnání konfliktu (tj. omluvit se i když není za co, ozvat se první, protože jinak se ten druhý klidně měsíce neozve, možná dýl..), je neskutečně citově a emočně náročné a stojí velké úsilí, pokud se jedná o nejbližšího člena rodiny. Nedávno jsem opět prošla určitou mnoho let se opakující situací a nevím odkud se to vzalo, poprvé jsem zareagovala jinak a nyní vím, že to z mé strany bylo konečně o nastavení hranic. Téma 5 a v něm část ohledně negativních reakcích mě posiluje v tom vytrvat a situaci unést.
Ilonaúčastnice kurzu
Moc děkuji za skvělý a velmi prakticky zpracovaný kurz Hranice a sebeláska. V každé části jsem měla několik AHA momentů a uvědomila jsem si na čem všem ještě musím pracovat. Každý den byl tak nabitý informacemi, že jsem si dokoupila přístup, protože se rozhodně budu k jednotlivým částem vracet. Zároveň musím vyzdvihnout Váš laskavý přístup a v každou chvíli bylo zřejmé, že spoustu toho, o čem mluvíte, jste si sama prožila. O to víc je celý kurz cennější. Vnímám to od Vás jako takový dárek pro nás ostatní, protože reálná cena tak skvělého kurzu by se mohla pohybovat v řádech deseti tisíců korun.
Andreaúčastnice kurzu
Kurz se moc líbil, našla jsem v něm hodně AHA momentů a praktických pomůcek na cestě za spokojeným životem. Ještě si minimálně 2x si poslechnu všechny lekce, aby se mi vše uložilo do paměti k praktickému využití.
Lenkaúčastnice kurzu
Kurz je fantastický a nabitý. Když jsem si ho pořizovala, vůbec mě nenapadlo, že bude v takovém rozsahu. Díky za skvělou práci 😉
Lenkaúčastnice kurzu
Musím říct, že kurz je pro mě velmi náročný - a to určitě neberte jako kritiku, naopak.
Kateřinaúčastnice kurzu
Kurz hranice a sebeláska je hodně zajímavý, ve spoustě situacích se vidím a překvapilo mě, že některé situace už asi i řeším správně a ty hranice si nastavuji. Je to ještě hodně práce vymanit se z té "dávačky" a té co dělá všechno pro všechny na úkor sebe a svých potřeb, nicméně myslím, že jsem na dobré cestě a díky kurzu si to plně uvědomuju. Že není to jen o tom být tu pro všechny, ale i ukázat své potřeby 🙂 Moc děkuji
Ankaúčastnice kurzu

Přestaň nést to těžké břemeno, kdy uděláš vždy „správnou věc“ pro ostatní na úkor sebe, a ještě cítíš vinu, když říkáš „ano“ a uvnitř křičíš „nechci“. Místo toho objev lehkost a potěšení z toho, co je pro tebe důležité a co je tvému srdci blízké.

Osvoboď se od vztahů s narcisty, tyrany nebo „chudáky“, kteří vždy potřebují tvou pomoc. I když to jsou tvoji rodiče nebo partner.

Odstraň staré vzorce v práci, s kolegy,  šéfem nebo ve vlastním podnikání a nahraď je cestou, kde budeš viděna, slyšena, respektována. Nauč se říkat si o to, co chceš a odmítat s laskavostí a soucitem.

Přestaň se cítit zavalená, vyčerpaná, nedoceněná, protože lidé předpokládají, že ty jsi k dispozici, vždy pomůžeš, vyřešíš nebo jsi tak skvělá a výkonná, že vždy zvládneš o úkol nebo projekt víc.

Kdo je Kamila Paličková, MBA
a proč by sis její kurz neměla nechat ujít?

Kamila je podnikatelka, business mentorka žen a milovnice osobního rozvoje a zvířat. Za nejvyšší hodnotu považuje svobodu – finanční i vnitřní. Inspiruje jiné ženy k tomu, aby si šly za svými sny.

Ve svých on-line kurzech se soustředí na témata vnitřní transformace, autenticity, poslání, online podnikání nebo marketingu. To vše obohacené o rozměr spirituální ve smyslu úspěchu v podnikání jako cestě k vyššímu dobru i vnitřnímu naplnění. Neziskovou organizaci podporující ženy v profesním rozvoji BPW ČR zastupovala na zasedáních OSN (UN Women).

V historii Kamila jako samoživitelka spoluzaložila firmu s týmem 500ti lidí, obratem téměř 200 mil. Kč., kterou se svým partnerem z 50% prodali investiční skupině. Po letech intenzivní práce v byznysu i charitě následně vyhořela. Tato zkušenost ji přiměla přehodnotit v čem a jak podniká a vydala se na cestu online podnikání, které nabízí svobodný způsob života.

Jejím srdcovým projektem je kromě práce se ženami Redline expedition na podporu divokých a ohrožených zvířat ve světě. Vydala knihu Putování za zvířaty. Její podcast Redline patří k nejposlouchanějším osobnostně rozvojových podcastům v ČR.

kde jste kamilu mohly vidět?

Máš ke kurzu otázku?